Červenec 2008

Historickému pořadí zemí na LOH podle medailí

31. července 2008 v 10:14
1.USA8877046042195
2.Německo (včetně SRN a NDR)5495605771686
3.Rusko (včetně SSSR a SNS)5264374001363
4.Velká Británie190242242674
5.Francie185196213594
6.Itálie183149165497
7.Maďarsko156134157447
8.Švédsko143155172470
9.Austrálie122126153401
10.Japonsko114106115335
11.Čína1129678286
12.Finsko10183113297
13.Rumunsko8290114286
14.Kuba665549170
15.Nizozemsko657492231
16.Polsko5974118231
17.Česká republika (včetně Československa)565960175
18.Korejská republika556466185
19.Kanada5486101241
20.Norsko514141133
21.Bulharsko508374207
22.Švýcarsko437061174
23.Dánsko406264166
24.Belgie364446126
25.Turecko36191974
26.Nový Zéland33143077
27.Řecko304234106
28.Španělsko28402795
29.Srbsko (včetně Jugoslávie)24343391
30.Ukrajina21173169
31.Jihoafrická republika20232467
32.Rakousko19323485
33.Keňa17241960
34.Brazílie16223876
35.Argentina15232260
36.Etiopie1451231
37.Mexiko10182351
38.Írán10152146
39.Irsko106622
40.KLDR8111635
41.Estonsko871429
42.Indie84517
43.Jamajka7211442
44.Kazachstán712726
45.Egypt76821
46.Bělorusko6152647
47.Maroko64919
48.Indonésie58720
49.Thajsko521017
50.Slovensko46414
51.Litva44614
52.Alžírsko41712
53.Portugalsko361120
54.Chorvatsko34512
55.Uzbekistán33511
56.Pákistán33410
57.Bahamy3238
58.Ázerbájdžán3159
59.Nigérie28919
60.Tchaj-wan26715
61.Chile26412
62.Slovinsko23510
63.Gruzie22812
64.Uruguay22610
65.Kamerun a Zimbabwe2114
67.Lotyšsko18211
68.Trinidad a Tobago13812
69.Uganda1326
70.Peru1304
71.Venezuela12710
72.Kolumbie1258
73.Tunisko1236
74.Izrael1146
75.Kostarika1124
76.Arménie1113
77.Hongkong a Lucembursko1102
83.Spojené arabské emiráty, Burundi a Ekvádor1001
86.Mongolsko051015
87.Namibie0404
88.Filipíny0279
89.Libanon a Moldavsko0224
91.Tanzanie0202
92.Portoriko0156
93.Ghana0145
94.Island a Malajsie0123
96.Haiti, Saúdská Arábie, Spojená arabská rep., Srí Lanka a Zambie
0112
101.Paraguay, Antily, Panenské ostrovy, Pobřeží slonoviny, Senegal, Singapur, Tonga a Vietnam
0101
109.Katar, Panama a Západní Indie0022
112.Barbados, Bermudy, Džibuti, Guyana, Irák, Kuvajt, Kyrgyzstán, Makedonie, Monako, Niger a Eritrea
0011
Zdroj:http://olympiada.sport.cz

Statistika české (čs.) účasti na letních olympijských hrách

30. července 2008 v 18:59
Přehled účasti českých (čs.) sportovců a jimi získaných medailí na LOH:
Rokmístosportovcizlatostříbrobronzcelkem
1896Atény----
1900Paříž5-123
1904St. Louis-----
1908Londýn22--22
1912Stockholm50----
1920Antverpy123--22
1924Paříž12814510
1928Amsterodam692529
1932Los Angeles71214
1936Berlín17935-8
1948Londýn7762311
1952Helsinky10673313
1956Melbourne641416
1960Řím1203238
1964Tokio10756314
1968Mexiko12272413
1972Mnichov1862428
1976Montreal1672248
1980Moskva21123914
1984Los Angeles-----
1988Soul1713328
1992Barcelona2094217
1996Atlanta11743411
2000Sydney1262338
2004Atény1421348
Přehled získaných medailí podle sportů:
Sportzlatostříbrobronzcelkem
atletika1410832
sport. gymnastika12131035
rychlostní kanoistika83112
sportovní střelba45514
vodní slalom3328
vzpírání3238
box3227
veslování23712
dráhová cyklistika2215
zápas17715
tenis1258
fotbal11-2
skoky do vody11-2
jezdectví1--1
moderní pětiboj-123
volejbal-112
házená-1-1
pozemní hokej-1-1
šerm--22
lední hokej--11
judo--11
silniční cyklistika--11
triatlon--11
jachting--11
Poznámka: V roce 1920 byl lední hokej součástí LOH.

Přehled nejúspěšnějších sportovců:
Jménosportzlatostříbrobronzcelkem
Věra Čáslavskásport. gymnastika74-11
Emil Zátopekatletika41-5
Jan Železnýatletika31-4
Jan Brzák
21-3
Josef Holečekrychl. kanoistika2--2
Martin Doktorrychl. kanoistika2--2
Štěpánka Hilgertovávodní slalom2--2
Eva Bosákovásport. gymnastika1214
Ladislav Váchasport. gymnastika1124
Ludvík Daněkatletika1113
Zdroj:http://olympiada.sport.cz

Nominace ČR

30. července 2008 v 18:00
Nominace českých sportovců na OH v Pekingu:
Atletika:
Limit A: Lucie Škrobáková (100 m př.), Petr Svoboda, Stanislav Sajdok (oba 110 m př.), Zuzana Hejnová (400 m př.), Iva Straková, Romana Dubnová, Jaroslav Bába, Tomáš Janků, (všichni výška), Zuzana Schindlerová (20 km chůze), Roman Bílek (50 km chůze), Věra Cechlová (disk), Barbora Špotáková, Jarmila Klimešová (obě oštěp), Denisa Ščerbová (sedmiboj), Roman Šebrle (desetiboj),
limit B: Lukáš Milo (100 m), Jiří Vojtík (200 m), Rudolf Götz (400 m), Jakub Holuša (800 m), Jan Kudlička, Kateřina Baďurová (oba tyč), Martina Šestáková (trojskok), Petr Stehlík (koule), Jan Marcell (disk), Vítězslav Veselý (oštěp), Lenka Ledvinová, Lukáš Melich (oba kladivo).
Badminton:
Kristína Ludíková, Petr Koukal
Basketbal:
Družstvo žen (Kateřina Elhotová, Michala Hartigová, Romana Hejdová, Petra Kulichová, Hana Machová, Markéta Mokrošová, Miloslava Svobodová, Edita Šujanová, Michaela Uhrová, Ivana Večeřová, Jana Veselá, Eva Vítečková).
Silniční cyklistika:
Roman Kreuziger, Petr Benčík
Dráhová cyklistika:
Lada Kozlíková, Adam Ptáčník, Denis Špička, Tomáš Bábek, Alois Kaňkovský, Milan Kadlec.
Horská kola:
Jaroslav Kulhavý, Tereza Huříková
BMX:
Jana Horáková, Michal Prokop
Jachting:
Martin Trčka (Laser), Michal Maier (Finn), Lenka Šmídová, Lenka Mrzílková (470)
Jezdectví:
Jaroslav Hatla
Judo:
Jaromír Ježek (do 73 kg)
Pavel Petřikov (do 60 kg)
Rychlostní kanoistika:
Michala Mrůzková, Jana Blahová (K2)
Vodní slalom:
Vavřinec Hradílek (K1), Stanislav Ježek (C1), Jaroslav Volf, Ondřej Štěpánek (C2), Štěpánka Hilgertová (K1)
Lukostřelba:
Barbora Horáčková
Moderní pětiboj:
Lucie Grolichová, David Svoboda, Libor Capalini, Michal Michalík (náhradník)
Plavání:
Petra Klosová, Květoslav Svoboda, Jiří Jedlička, Jana Klusáčková-Myšková, Martin Verner, Sandra Kazíková, Michal Rubáček, Tomáš Fučík.
Dálkové plavání:
Jana Pechanová, Rostislav Vítek
Synchronizované plavání:
Soňa Bernardová, Alžběta Dufková
Skoky na trampolíně:
Lenka Honzáková
Sportovní gymnastika:
Kristýna Pálešová, Martin Konečný
Sportovní střelba:
Václav Haman (libovolná malorážka 3x40 ran, vzduchová puška), Tomáš Jeřábek (libovolná malorážka 60 ran vleže, 3x40 ran), Miroslav Varga (libovolná malorážka 60 ran vleže), Martin Tenk (libovolná pistole), Martin Strnad a Martin Podhráský (oba rychlopalná pistole), Jan Sychra (skeet), David Kostelecký (trap), Kateřina Emmons (vzduchová puška, sportovní malorážka 3x20 ran), Pavla Kalná (vzduchová puška), Adéla Sýkorová (sportovní malorážka 3x20 ran), Lenka Marušková a Michaela Musilová (obě vzduchová pistole, sportovní pistole).
Stolní tenis:
Petr Korbel, Dana Hadačová
Tenis:
Tomáš Berdych, Radek Štěpánek, Ivo Minář, Nicole Vaidišová, Pavel Vízner, Martin Damm, Iveta Benešová, Lucie Šafářová, Klára Zakopalová, Petra Kvitová.
Triatlon:
Filip Ospalý, Lenka Radová-Zemanová, Vendula Frintová.
Veslování:
Ondřej Synek (skif); Miroslava Knapková (skif); Jitka Antošová, Gabriela Vařeková (dvojskif); David Jirka, Jakub Hanák, Milan Doleček, Petr Vitásek (párová čtyřka); Karel Neffe, Milan Bruncvík, Jan Gruber, Michal Horváth (čtyřka bez kormidelníka); Václav Chalupa, Jakub Makovička (dvojka bez kormidelníka); Tomáš Karas, Jakub Friedberger (náhradníci).
Vzpírání:
Libor Wälzer (do 105 kg)
Zápas:
Marek Švec (do 96 kg, řeckořímský styl).
Zdroj:http://olympiada.sport.cz

Martin Damm

28. července 2008 v 14:09
Narodil se 1.srpna 1972 v Liberci.
  1. Výška:187cm
  2. Váha:88kg
  3. Profesionál od:1990
  4. Hraje:pravou rukou
  5. Výdělek:5 375 476 USD
  6. Bilance ve čtyřhrách:513-352
  7. Tituly ve čtyřhrách:37
Grandslamy ve dvouhrách:
Australian Open (4.kolo-1994)
French Open (2.kolo-1999)
Wimbledon (3.kolo-1994,2000)
US Open ( 3.kolo-1997)

21.7. 2008 - 27.7. 2008

28. července 2008 v 12:04
Navstevnost za tyden (21.7. 2008 - 27.7. 2008) je:
Pondeli: 12
Utery: 15
Streda: 14
Ctvrtek: 13
Patek: 22
Sobota: 9
Nedele: 8

Celkem: 93

Bruce Willis

28. července 2008 v 11:59
Pochází ze Západního Německa, ale v roce 1971 se jeho rodiče rozvedli a on putoval za oceán, do městečka Pennsgrove, stát New Jersey.Hereckou kariéru začal Willis při vystoupení svého skautského oddílu Lvíčata, ale dlouho se zdálo, že spíš než herectví se bude věnovat hře na foukací harmoniku. Po letech, kdy se živil jako hlídač v chemické továrně, automechanik nebo pumpař, se rozhodl navštěvoval Montclairskou státní univerzitu, kde se přihlásil do dramatického kurzu. Při studiu herectví se zúčastňoval pravidelně newyorských konkurzů, kde získal i svoji první divadelní roli a natočil reklamní spoty na Levis 501 jeans. Dlouho hrál především v divadle. Postupně si ho počátkem 80. let začal všímat i film a televize.

Po malé roli zločineckého střelce v seriálu Miami Vice dostal šanci, která z něj udělala skutečnou televizní hvězdu roku 1985 v televizním filmu Moonlightinga a později ve stejnojmenném seriálu, která mu v roce1987 vynesla cenu Emmy.

Sehrál zde postavu detektiva Davida Addisona, pracujícího v soukromé detektivní kanceláři s názvem Moonlighting. Jeho společnicí v této firmě je bývalá topmodelka Madelyn Hayesová (Cybill Shepherd).Naprosto úchvatné hádky s Madelyn odehrávající se obvykle uprostřed davu spolupracovníků v kanceláři vás téměř vždy dokázaly rozesmát.

V Moonlightingu také Bruce předvedl své pěvecké nadání - některé díly seriálu jsou i mírně muzikálně laděné. Hned v roce 1987 přichází další velká role, a to v komediální romanci Schůzka naslepo. Zahrál si zde workoholického manažera Waltera Davise a společnicí mu byla Kim Basingerová jako Nadia Gates. O rok později se pouští do charakteru Johna McClanea v akčním filmu Smrtonosná past (režie John McTiernan), který mu zajistil hvězdnou dráhu a současné miliónové příjmy.. Roku 1990 se objevuje druhý díl, kterým dokázal, že patří mezi opravdovou hereckou elitu (režie Renny Harlin) a o dalších 5 let později natáčí režisér McTiernan Smrtonosnou past 3 (Die Hard with A Vengeance).

Dalším vynikajícím snímkem akčního žánru v jeho filmografii je krimi Poslední skaut (The Last Boy Scout, 1991) v režii Tonyho Scotta, katastrofický thriller Armageddon (Armageddon, režie Michael Bay, 1998) či akční sci-fi Pátý element (The Fifth Element, 1997) Luca Bessona. Ke komedii se Willis vrátil parodií Hudson Hawk (režie Michael Lehmann, 1991), k níž napsal i námět, či černou komedií Smrt jí sluší (Death Becomes Her, režie Robert Zemeckis, 1992). Pod režijním vedením Roberta Altmana se objevil ve vynikající satiře na Hollywood Hráč (The Player, 1992), s Terrym Gilliamem natočil sci-fi Dvanáct opic (Twelwe Monkeys, 1995) a s Quentinem Tarantinem kultovní morytát Pulp Fiction - historky z podsvětí (Pulp Fiction, 1994). Dvakrát si zahrál hlavní roli ve filmech jednoho z nejoceňovanějších hollywoodských autorů, M. Nighta Shyamalana: v Šestém smyslu (The Sixth Sense, 1999) a Vyvoleném (Unbreakable, 2000).

Dále jsme ho měli možnost vidět ve válečném dramatu Hartova válka (Hart's War, režie Gregory Hoblit, 2002), komedii Banditi (Bandits, režie Barry Levinson, 2001), válečném thrilleru Slzy slunce (Tears of the Sun, režie Antoine Fuqua, 2003) a v pokračování Mého souseda zabijáka (The Whole Ten Yards, režie Howard Deutch, 2004).

V roce 2005 si zahrál ve filmu režiséra Roberta Rodrigueze, Sin City - město hříchu. Objevil se zde jako John Hartigan, poslední čestný policista ve městě, který se chystá na odpočinek, ale má před sebou poslední úkol: zachránit jedenáctiletou Nancy Callahanovou (Jessica Alba) ze spárů pomateného syna senátora Rourka. Pro roli Hartigana měl Robert Rodriguez okamžitě vybraného Bruce Willise. Bruce Willis představuje novodobého rytíře a mimo jiné v černobílé vypadá skvěle. Autor Sin City, Frank Miller řekl: "Pokud je Mickey Rourke Dionýsem tohoto filmu, pak Bruce je jeho Apollem." Bruce Willis byl již dlouhá léta fanouškem Millerova Sin City, a když mu Rodriguez ukázal úvodní scénu Sin City, okamžitě souhlasil. Byl to pro něj ten vizuálně nejpůsobivější kousek filmu, jaký kdy viděl. Willis je také fanouškem Hartigana. Obdivuje na něm jeho schopnost a odhodlání vyměnil svůj život za život malé holky…

Bruce Willis si ve stejném roce udržuje pozici jedné z nejpopulárnějších akčních hvězd současnosti dalším napínavým snímkem Rukojmí (režie Florent Siri), který v sobě ideálním způsobem spojuje prvky napětí, psychologického dramatu a akce. Zahrál si zde roli Jeffa Talleye, špičkového vyjednavače losangeleské policie, který po tragické nehodě, při níž zahynula mladá matka s dítětem, propadne do hlubokých depresí a rozhodne se změnit životní styl.
Zdroj:http://zivotopis.osobnosti.cz

Jackie Chan

27. července 2008 v 8:54
Jackie se narodil v Hongkongu ve spíše chudší rodině a už od mala se rád pral. Jeho otec byl kuchař a matka služebná francouzského konzula. Když bylo Jackiemu sedm let tak jeho otec získal práci v Austrálii a Jackieho na deset let přihlásili do Čínské dramatické akademie. Tamní poměry byly dost drsné a používaly se tam i tělesné tresty, ovšem akademii Jackie také vděčí za svoje akrobatické kousky, bojové umění a mimo jiné třeba i zpěv.

Po dokončení školy se Jackie začal živit jako kaskadér a spolupracoval i s Brucem Lee. Ze začátku herecké kariéry se Jackiemu moc nedařilo, ale když vsadil na svůj komediální potenciál a s Yuen Woo-Pingem natočil dnes již kultovního DRUNKEN MASTERA vše se v dobré obrátilo. DRUNKEN MASTER se dočkal i výborného pokračování. Jackie dál hrál v různých filmech a po čase si vyzkoušel i režii, jeho asi nejnabušenější režijní pecka je POLICE STORY, které se opět dočkalo i výborných sequelů.

Další změnu v kariéře zaznamenal v Holywoodu kde prorazil s filmem RACHOT V BRONXU a na tento úspěch navázal například KŘIŽOVATKOU SMRTI nebo TENKRÁT NA VÝCHODĚ. Po pár neúspěších např. TUXEDO se rozhodl vrátit do Hongkongu a navázat na svojí nejúspěšnější sérii Police Story filmem NEW POLICE STORY, který má kladné ohlasy.

Jackieho filmy se vyznačují extrémními kaskadérskými kousky, které dělá vždy sám a už mnohokrát se zranil. V životě měl zlomenou většinu kostí v těle a od BOŽSKÉ RELIKVIE má i díru v lebce. Proto kvůli postupujícímu věku (přece jenom je ročník 1954) se velice pomalu ale jistě začíná loučit s hereckou kariérou a chce se věnovat hlavně produkci. Za svůj život to Jackie Chan v pomyslném žebříčku neporazitelných kung fu mlátiček dotáhl na legendární status a v tom, že do těchto filmů vnesl komediální prvky je jedinečný.
Zdroj:http://www.csfd.cz

Martin Lawrence

27. července 2008 v 8:49
Letos 40letý velkohubý komik pocházející z Německa už dlouhá léta rozděluje diváky na dvě nesmiřitelné skupiny - na ty, co ho k smrti nenávidí (k této části patří také všichni kritici) a na ty, co ho obdivují. Poslední dobou se ale bohužel zdá, že těch, co ho nenávidí, je už čím dál tím víc (při pohledu na klesající tržby jeho filmů), ale přesto má ještě pár šancí dostat se na vrchol a my se teď ohlédneme za jeho hereckými začátky.

První větším filmem, ve kterém se Martin objevil, byla relativně úspěšná komedie House Party, kde dstal v roce 1990 svou hlavní roli a poprvé na sebe výrazněji upozornil jako komik (přesto se o něm v té době vůbec nemohlo diskutovat jako o filmové hvězdě). Pak se objevil v několika dalších komediích (včetně v pokračování House Party, které vzniklo o rok později), až se dostal k vedlejší roli ve filmu Bumerang, kde zazářil po boku Eddie Murphyho a opět na sebe o něco více upozornil. Po Bumerangu vystupoval jako televizní komik a v roce 1995 se dočkal prvního velkého úspěchu.

V tu dobu dostal nabídku zahrát si s rovněž neznámým Willem Smithem v režii také neznámého Michaela Baye v akční komedii Mizerové a z filmu se stal kupodivu navzdory svému nepříliš hvězdnému obsazení a nízkým nákladům hit a ze Smithe, Baye i Lawrence se stali filmové hvězdy. V roce 1997 natočil svůj asi nejlepší snímek, černou komedii Není co ztratit, v níž si zahrál s Timem Robbinsem. Úspěšný byl pro něj i rok 1999, kdy se objevil ve dvou relativně úspěšných komediích Modrý blesk a Doživotí (oba snímky vydělaly shodně kolem šedesáti milionů) a v roce 2000 dosáhl Martin svého vrcholu, když se mu podařilo udělat z průměrné komedie Agent v sukni obrovský hit s více jak stomilionovými tržbami. Potom ale přišlo hubené období, které trvá dodnes.

Po Agentovi v sukni si Martin zahrál ještě v relativně slušném snímku Dannyho DeVita Co horšího se může stát, ale pak hned následující film, rádoby vtipná komedie Černý rytíř doplatila na své nekvality a velké náklady (tržby dosáhly sotva poloviny nákladů). Právě toto je asi ten snímek, kdy Lawrence přišel o valnou část svých obdivovatelů (které už jeho filmy jednoduše omrzely) a tak se ani následujícím projektům nevedlo o moc lépe. Policajti na baterky dopadly z komerčního hlediska stejně jako Černý rytíř, v roce 2003 do kin uvedení Mizerové II sice vydělaly velké peníze, ale nikomu se nelíbily (o čemž svědčí i to, že se přestalo dařit i Michaelu Bayovi, Will Smith to ještě naštěstí krotí) a Lawrencův poslední snímek Rebound měl dokonce tržby tak mizerné, že jestli v kinech neuspěje pokračování Agenta v sukni nebo komedie Lovecká sezóna s Ashtonem Kutcherem, tak se z něj asi bohužel (nebo naštěstí, záleží na vás) stane jeden z mnoha řadových komiků.
Zdroj:http://www.csfd.cz

Eddie Murphy

27. července 2008 v 8:44
Eddie je synem Charlese Murphyho policisty a Lillian Muprhyové, telefonní operátorky. Se svým otcem, který byl amatérský bavič strávil mnoho času. Když mu byly tři roky rodiče se rozvedli, o pět let později otec zemřel. Když mu bylo devět let matka se provdala za Vernona Lynche, vedoucího v továrně na zmrzlinu. Po svatbě se rodina přestěhovala na předměstí Roosevelt, Long Island.

Od dětství udivoval své okolí mimořádnými imitátorskými schopnostmi. Ve škole nebyl příliš nadaným žákem a když měl příležitost bavil své spolužáky. Během studia na střední škole si svým komediálním uměním přivydělával v různých barech, klubech a nočních podnicích. Díky těmto aktivitám jeho učení šlo bokem a nakonec musel opakovat desátý stupeň.

Na přání jeho matky se zapsal na Nassau Community College a pracoval na poloviční úvazek jako skladník. Když se však dozvěděl, že televize NBC hledá černého komika pro noční komediální show "Saturday Night Live", neváhal a šel na konkurs. V konkursu se osvědčil a získal vedlejší angažmá. Po prvním vystoupení vytvořil natolik impozantní výkon, že se stal stálým členem. Jeho čtyřleté účinkování mu získalo tři ceny Zlatý glóbus (dvě herecké, jednu za scénář). Dokonce se mu podařilo získat cenu Grammy za nahrávku jeho vtipných výstupů.

Díky úspěchu jeho show na sebe filmové nabídky nenechaly dlouho čekat a Eddie se objevil v akční krimi komedii 48 hodin "48 Hours" (1980). Vytvořil zde roli vězně Reggie Hammonda, kterého si detektiv Jack Cates (Nick Nolte) na osmačtyřicet hodin "vypůjčí" z vězení, aby s jeho pomocí chytil uprchlého vraha. Film se stal velkým hitem, který v prvním týdnu vydělal 5 miliónů dolarů a Murphy tak měl na kontě raketový filmový debut.

O rok později pokračoval ve veleúspěšném hereckém startu v komediiě Záměna "Trading Places", kde v roli pouličního tuláka vyzraje na dva povedené burzovní makléře. Společnost Paramount s Eddiem podepsala smlouvu na 6 filmů za honorář 25 milionů dolarů. Jeho další film Policajt v Baverly Hills"Beverly Hills Cop" potvrzuje pozici nové Hollywoodské hvězdy. Film mu získal nejen celosvětovou popularitu, ale také nominaci na Zlatý glóbus. V akční komedii si zahrál detroitského detektiva Axela Foleye vydávajícího se po stopách vraha svého přítele.

Druhé pokračování akční komedie Policajt v Baverly Hills II "Beverly Hills Cop II" (1987), ke kterému napsal scénář mělo smíšené reakce kritiků. Finanční úspěch filmu byl však podobný jako u prvního dílu. Další komedie Zlaté dítě "The Golden Child" (1986) a krimi komedie Noci v harlemu "Harlem Nights" (1989, ke které napsal scénář, byl hlavním producentem a ve které uskutečnil svůj režijní debut) se již nedokázaly prosadit.

Jediná komedie, která se v tomto období dokázala prosadit byla Cesta do Ameriky "Coming to America" (1988). Akční komedie Dalších 48 hodin "Another 48 Hrs" (1990) byla již marnou snahou dostat se zpět na vrchol. Od této doby se Eddie setkával s polo-úspěchy, jako v romantické komedii po boku sexy Halle Berry Bumerang "Boomerang" (1992). Ani třetí pokračování Policajt v Baverly Hills III "Beverly Hills Cop III" (1994) a hororová komedieUpír z Brooklynu "Vampire in Brooklyn" nebyly tím pravým ořechovým.

V devadesátých letech se zdálo, že z Eddieho už zůstala jen standardní filmová hvězda , která má dny největší slávy definitivně za sebou. Opak byl však pravdou, protože Eddie vytvořil skvělý comeback v komedii Zamilovaný profesor "The Nutty Professor" (1996), který se stal veleúspěšným.

Eddie získal nešťastnou publicitu, když byl 2. května 1997 v ranních hodinách objeven policií L.A. s transvestitou vydávajícím se za prostitutku. Snažil se to vysvětlit, aniž by se mu to povedlo a stal se díky tomuto incidentu cílem mnoha šprýmů. Navzdory skandálu v osobním životě jej to nijak neomezilo v herecké činnosti. V roce 1998 vytvořil hlas jedné z postav Disneyova animovaného filmu "Mulan" a zahrál si v komedii o zvěrolékaři Dr.Dolittle "Doctor Dolittle". Oba snímky získaly enormně kladnou kritiku.

Spolu s komedií Trhák pana Bowfingera "Bowfinger" (1999) a předchozími úspěchy se opět dostal mezi hereckou elitu. V pokračování úspěšných předchůdců Zamilovaný profesor 2 "Nutty Professor II: The Klumps" a "Dr.Dolittle 2" své postavení jen potvrdil. Další hlasovou rolí byla role oslíka v animovaném filmu "Shrek" (2001). Ve filmu další hlasy ztvárnili Mike Myers a Cameron Diaz.

V roce 2002 si Eddie zahrál ve třech celovečerních filmech. Prvním byla komedie s Robertem De Niro a Rene Russovou "Showtime", druhou sci-fi komedie Pluto Nash "The Adventures of Pluto Nash" a do třetice akční komedie s Owenem Wilsnem Jsem agent "I Spy".

Po vztazích s Nicole Tchatcherovou a Paulou McNeelyovou má dvě děti. V roce 1993 se oženil s modelkou Nicole Mitchellovou, se kterou má 4 děti Bria, Myles, Shayne Audra, a Zola Ivy.
Zdroj:http://zivotopis.osobnosti.cz

Rocky Balboa

26. července 2008 v 13:34
Je to už spousta let co stál Rocky Balboa (Sylvester Stallone) v ringu. Jeho milovaná žena Adrian zemřela a jeho syn si zařizuje vlastní život. Rocky vede svou malou restauraci a prosperuje jen díky zašlé slávě. Rána osudu však příjde ve chvíli, kdy je Rocky svědkem virtuální simulace televize ESPN, která proti sobě do ringu postaví jeho a úřadujícího mistra těžké váhy Masona "The Line" Dixona (Antonio Tarver). A Rocky zvítězí, čímž se rozpoutává obrovský mediální kolotoč. Balboa se z čistajasna ocitá ve středu dění. Virtuální zápas však sleduje i "poražený" Dixson, který je se svým výkonem silně nespokojen. Lidé si moc přejí vidět, jak by to dopadlo ve skutečnosti, a potencionální návštěvnost zápasu Rocky Balboa vs. Mason Dixon je obrovská. Dixon na sebe nenechá dlouho čekat a se zápasem souhlasí. Rocky si však není jistý, jestli na to ještě pořád má, jestli není už na návrat přece jen moc starý. Nakonec ale přece jen kývne... Bude to návrat legendy, nebo její konec?
Zdroj:http://www.csfd.cz

Rocky V

26. července 2008 v 13:32
Rocky Balboa zápasí v Moskvě. Zpočátku má jeho soupeř navrch, nakonec ale Rocky sebere všechny své síly a zvítězí. Je ale zcela vyčerpán a stane se mu podivná věc: po zápaseůže ovládnout silný třes rukou. Adrian na něho naléhá, aby navštívil lékaře. Tam se Rocky dozví, že vzhledem k velkému počtu ran, které utržil za dobu své kariéry, má nebezpečně poškozený mozek. Adrian trvá na tom, aby Rocky s boxerskou kariérou okamžitě skončil. Právě v té době však Rockyho účetní pomocí falešné plné moci jeho jménem zpronevěří milion dolarů a Rocky musí prodat téměř veškerý svůj majetek. S Adrian a synem Rockym se vrací do míst, kde poprvé zvítězil v boxu. Kvůli penězům chce Rocky opět začít boxovat, nakonec vyslyší prosby nadějného mladého boxera Tommyho a stává se jeho manažerem.
Zdroj:http://www.csfd.cz

Rocky IV

26. července 2008 v 13:32
Úspěšný boxer Rocky Balboa žije nyní v ústraní se svou ženou Adrian a synkem. Boxuje jen občas, pro udržení kondice, se svým přítelem, černým boxerem Apollem Creedem. Do Spojených států přilétá amatérský mistr světa v boxu, Rus Ivan Drago, s manželkou Ludmilou a trenérem Koloffem, který chce vstoupit do světa profesionálního boxu. Výzvu k zápasu vyslyší Apollo, který předpokládá, že Rus nemůže být v boxu příliš dobrý. Exhibiční zápas Apolla s Dragem začíná ideologickým projevem Koloffa k Dragovi. Ten je zase šokovaný úvodní taneční show, jíž se jako zpěvák účastní i Apollo. V následném zápase dojde k tragédii: Drago ve druhém kole Apolla vyřídí a ten vzápětí umírá v rukou svého přítele. Rocky je zdrcen a vyzve Draga k zápasu sám.
Zdroj:http://www.csfd.cz

Rocky III

26. července 2008 v 13:29
Rocky, který ve druhém díle zvítězil ve vyčerpávajícím odvetném souboji s šampiónem Apollo Creedem, se stal mistrem světa všech váhových kategorií. Je z něj boháč a mohl by si užívat spokojeného života. Na obzoru se však objevuje nové nebezpečí. Kdykoli se Rocky objeví v ringu, sleduje ho z povzdálí hrůzu nahánějící a krvelačný svalovec Clubber Land. Ze svých soupeřů dělá kaši a brousí si zuby na Rockyho mistrovský titul. Rockyho starý trenér a přítel Mikey brzy zpozoruje nebezpečí a uvědomí si, že proti Clubberovi, plnému nenávisti a vzteku nemá Rocky šanci. Několik let se mu daří hrozící střetnutí odvracet a oddalovat. Jednoho dne však Clubber Rockyho veřejně urazí a podaří se mu dosáhnout cíle. Zanedlouho stojí oba soupeři proti sobě v ringu. Už ve druhém kole však jde Rocky k zemi. Je ponížený, zesměšněný, celý jeho svět se zhroutil a navíc zemřel Mikey. Na scénu se však vrací Apollo Creed, tentokrát ne jako soupeř, ale jako přítel, pomocník a rádce. Rocky, nabažený a zlenivělý slávou, ztratil formu, jiskru a své pověstné odhodlání. Apollo jej vezme na předměstí, kde trénují mladí boxeři a Adrian ho přesvědčí, že se traumatu nezbaví, pokud opět nevstoupí do ringu, aby Clubberovi ukázal, kdo je skutečným pánem ringu.
Zdroj:http://www.csfd.cz

Rocky II

26. července 2008 v 13:25
Boxer ROCKY Balboa (Sylvester Stallone) obstál v zápase se šampiónem těžké váhy Apollo Creedem (Carl Weathers) a fanoušci volají po odvetě. Ale ROCKY utrpěl v boji těžká poranění a odpočívá. Věnuje se své Adrian (Talia Shire), ožení se s ní a žije rodinným životem. Zkouší začít znovu, ale zjišťuje, že nemůže uniknout naléhavému volání. Ring ho láká a "italský hřebec" se musí připravit na zápas svého života. Odvetné utkání století ROCKY Balboa a Apollo Creeda v silném filmu, který následuje nejoslavovanější snímky ve filmové historii. Autor - režisér - herec v jedné osobě Sylvester Stallone úspěšně stvořil přesvědčivý film "ohromující v každém ohledu". Se známým hereckým obsazením, Burgessem Meredithem a Burtem Youngem je ROCKY II absolutním knockoutem, který se může měřit s původním filmem oceněným v roce 1976 třemi OSCARY.
Zdroj:http://dvdfilmy.cz

Rocky

26. července 2008 v 13:23
Slavné boxerské drama outsidera, který dostal šanci a zvítězil sám nad sebou. Titulní hrdina, neúspěšný třicetiletý boxer Rocky Balboa, pracuje jako výběrčí dluhů pro místního lichváře, boxuje v pokoutních zápasech a neúspěšně se dvoří Adrian, plaché prodavačce v obchodě s drobným zvířectvem. V době, kdy bývalý trenér vyhodí Rockyho z tělocvičny, protože se mu zdá, že jako boxer promrhal svůj talent a je vyřízená existence, chystá se ve Filadelfii boj o titul mistra světa v těžké váze. Protože se však vyzyvatel zranil a nemůže k zápasu nastoupit, vyhlásí obhájce titulu Apollo Creed, že bude boxovat s kterýmkoli místním boxerem, protože chce dokázat, že Amerika je zemí, v níž má každý šanci uspět. Vybere si Rockyho, protože se mu líbí jeho přezdívka Italský hřebec, slibující dobrou publicitu. Zatímco se Rocky nesměle sbližuje s Adrian, rozjíždí se velkolepá reklamní kampaň. Rockyho zpovídají televizní reportéři, píše se o něm v novinách. Všichni se ovšem vysmívají jeho bezelstnosti a nikdo mu nedává sebemenší šanci. Přijde za ním bývalý trenér Mickey, nabízí mu své služby jako trenér a manažer. Rocky jej nejprve vyhodí, ale pak souhlasí. Začíná tvrdý trénink. Běhá, boxuje a postupně se dostává do fyzické i psychické kondice, také díky tomu, že se k němu nastěhuje Adrian. V noci před zápasem se jí Rocky svěří, že chce s Creedem vybojovat rovnocenný zápas, i když si uvědomuje své minimální šance. 1. ledna 1976 je hala vyprodána. Začíná velkolepá podívaná, kterou je boj o titul mistra světa. Překvapený Apollo Creed, pro něhož je zápas, stejně jako pro diváky, pouze show pro pobavení, jde hned v prvním kole po Rockyho ráně k zemi. Teprve pak začne opravdový zápas. Rocky bojuje jako o život, několikrát jde k zemi, ale pokaždé se zvedne.
Zdroj:http://www.csfd.cz

Fotografie

26. července 2008 v 13:15

Videa-Rambo

26. července 2008 v 13:14
First Blood Part II - Trailer originale


Rambo III trailer


Rambo 4 trailer

Arnold Schwarzenegger

26. července 2008 v 12:49
Arnold se narodil Aurelii a policejnímu důstojníkovi Gustavovi. Spolu se starším bratrem Meinhardem se aktivně věnovali sportu. Arnold se do svých patnácti let věnoval fotbalu, ale tento skupinový sport mu nevyhovoval. Protože se mu líbili vypracovaná těla rozhodl se pro kulturistiku. Po několika letech tréninku se mu podařilo vyhrát několik místních soutěží, díky nimž se dostal na Mistrovství Evropy juniorů ve Stuttgartu roce 1965, které vyhrál.

Během soutěže ve Stuttgartu si Arnolda všimnul Albert Busek, významný Mnichovský vydavatelem kulturistického časopisu a majitel firmy s kulturistickým zbožím. Busek se s ním seznámil, zaměstnal jej jako trenéra ve svém fitness studiu v Mnichově a zajistil Arnoldovi velkou publicitu ve svých časopisech. Ve spolupráci s Buskem se soustředil získání titul Mr. Universe v Londýně, ale nakonec získal jen druhé místo za Američanem Chetem Yortonem. Díky získaným zahraničním kontaktům od Buseka začal vystupovat na různých exhibičních show.

Na následujícím mistrovství světa v roce 1967 se mu již podařilo získat titul Mr. Universe. Jeho kariéra strmě rostla a o dva roky později dosáhl na druhé místo mistrovství světa všech svazů Mr. Olympia v New Yorku. Díky dobrým kontaktům se mu podařilo v USA zůstat a soustředit se získání nejvyššího cíle pro kulturisty Mr. Olympia, který se mu v roce 1970 podařilo získat. Arnoldovi se celkově podařilo získat titul Mr. Olympia 7x a několikrát Mr. Universe a Mr. World.

Při cvičení studoval angličtinu, obchod a ekonomii na univerzitě ve Wisconsinu. Po jejím dokončení investoval své příjmy ze soutěží do své firmy s kulturistickým vybavením. Ve stejný rok, když získal první titul Mr. Olympia uskutečnil svůj filmový debut v komedii Herkules v New Yorku "Hercules in New York", kde si zahrál naivního hromotluka, jenž se neohrabaně prodírá houštím velkoměstských nástrah. V roce 1971 přichází velká rána, když jeho starší bratr zahynul při autonehodě. Druhá rána přichází o rok později, když jeho otec Gustav zemřel na infarkt.

Druhou filmovou roli získává krimi Dlouhé loučení "The Long GoodBye" (1973). První významnější úspěch přichází až v komedii Zůstaň hladový "Stay Hungry" (1976), za kterou získal ocenění Zlatý globus.

Po několika méně úspěšných filmech jako western Kaktusový Jack "The Villian" (1979), komedie Hledání věcí "Scavenger Hunt" (1979) a filmu Príbeh Jayne Mansfieldové "The Jane Mansfield Story" (1980), získává hlavní roli ve veleúspěšném filmu Barbar Conan "Conan the Barbarian" (1982). Ve filmu, který se stal veleúspěšným si zahrál nepřemožitelného bojovníka Conana hledajícího vrahy svých rodičů.

Než začal natáčet druhé volným pokračování Conan Ničitel "Conan the Destroyer" (1984) podařilo se mu získat americké občanství. Druhé pokračování však nedosáhlo úspěchu prvního dílu. Stejný rok se mu však podařilo velmi významně na sebe upozornit v roli nezničitelného robota zabijáka ve filmu Jamese Camerona Terminátor.

O rok později si zahrál v třetím volném pokračování Conana Rudá Sonja "Red Sonja" a v roli bývalého velitele elitní bojové jednotky Johna Matrixe v akčním filmu Komando "Commando". Předtím, než si zahrál ve filmu Špinavá dohoda "Raw Deal" (1986) šerifa Marka Kaminského se oženil s dlouholetou přítelkyní Marií Shriverovou.

Po mnoha úspěšných filmech včetně filmů Predátor (1987), Běžící muž "The Running Man" (1987), Rudé horko "Red Heat" (1988), Dvojčata "Twins" (1988) a Total Recall (1990) se stává jednou z nejslavnějších celebrit a na Hollywoodském chodníku slávy získává 1847 hvězdu.

Druhé pokračování Terminátor 2:Den zúčtování "Terminator 2: Judgment Day" (1991), byl do své doby nejdražším natočeným filmem. Tržby filmu byly odpovídající 200 miliónů dolarů. Stejný rok společně se Sylvestrem Stallonem a Brucem Willisem zakládají restaurace Planet Hollywood.

Za roli ve filmu Poslední akční hrdina "Last Action Hero" (1993) získal honorář 15 miliónů dolarů, ale film byl spíše zklamáním. Následující úspěšná akční komedie režírovaná Jamesem Cameronem Pravdivé lži "True Lies" (1994) Arnoldovi dostatečně napravila reputaci.

Po dalších dvou neúspěšných filmech Junior (1994) a Rolnicky, kam se podíváš "Jingle All the Way" (1996) se Arnold vrátil zpět do akčního žánru, ve kterém si je mnohem jistější. Likvidátor "Eraser" (1996) a Batman a Robin (1997), kde si zahrál po boku George Clloneyeho, Chris O Donnell, Umy Thurmanové a Alicie Silverstoneové byly více úspěšné, než předchozí dva nímky.

V roce 1997 podstoupil operaci srdce, ze které se velmi rychle a bez následků zotavil. O rok později dostal další ránu, když na infarkt zemřela jeho matka Aurelia. Po dvouleté odmlce se vrátil na filmové plátno v roli bývalého policisty Jericho Caneho v apokalyptickém thrilleru Konec světa "End of Days" (1999).

Následující rok si zahrál dvojroli ve sci-fi thrilleru 6.den "The 6th Day", kde se v roli bývalého válečného pilota snaží vyštvat ze svého života naklonovaného dvojníka. Akční thriller Protiúder"Collateral Damage" (2001), kde je hlavním tématem boj s teroristy se musel kvůli událostem po 11. září 2001 přestříhat a s jeho uvedením se muselo počkat do roku 2002. V současné době pracuje na pokračování veleúspěšných předchůdců Terminátor 3: Vzpoura strojů "Terminator 3: Rise of the Machines" opět do role nepřemožitelného robota.

K herectví přidal produkci svou vlastní produkční společností Oak Productions, napsal několik knih o posilování a velmi se angažuje v mnoha sportovních a charitativních akcích.

Se svou ženou hlasatelkou televizní stanice NBC Marií Shriverovou má čtyři děti: první dcera Katherine Eunice se narodila 13.12.1989, druhá Christina Maria Aurelia se narodila 23.6.1991, první syn Patrick Arnold se narodil 18.9.1993 a čtvrté dítě syn Christopher Sergant se narodil 27.9.1997.

9. října 2003 byl Arnold Schwarzenegger zvolen kalifornským guvernérem (získal 2 520 911).
Zdroj:http://zivotopis.osobnosti.cz

Steven Seagal

25. července 2008 v 20:09
Steven se narodil v Lansingu v Michiganu. S bojovým uměním se poprvé seznámil jako malý kluk, když byl s otcem na fotbalovém zápase a o přestávce měl vystoupení mistr bojových umění, který zápasil proti mnohonásobné přesile. Výkon starého mistra, který si lehce poradil s přesilou, Stevena uchvátil. V šesti letech se spolu s rodinou přestěhoval do Kalifornie, kde se zapsal do školy karate. O několik let později začal navštěvovat školu aikido.

Bojová umění se mu natolik zalíbila, že se v sedmnácti letech rozhodl odcestovat do Japonska, aby se mohl učit od největších mistrů. Černý pás (první dan) získal v roce 1974 (mimo aikida získal černý pás v karate, judu a kendu). O rok později si otevírá jako první Američan v Japonsku školu aikida a žení se se svou první ženou Miyako (dcerou japonského učitele bojových umění). Navzdory tomu, že nebyl Japonec, tak on i jeho škola získala všeobecné uznání.

Steven pracoval jako ochranka mocných lidí a podle neověřených zdrojů také pro CIA. Po patnácti letech pobytu v Japonsku se vrátil zpět do USA, kde si v Los Angeles si založil školu bojových umění. Škola si zanedlouho vybudovala skvělou pověst. Mezi Stevenovy žáky patřilo i mnoho hereckých hvězd a také majitel herecké agentury Michael Ovitz, který mu pomohl dostat se do filmu.

Steven se tak dostal do role tvrdého chicagského policisty ex-agenta CIA Nica ve filmu Nico, víc než zákon "Nico" (1988). Jeho filmovou ženou se stala tehdy ještě neznámá Sharon Stoneová. Film si získal poměrně slušný ohlas a komerční úspěch, což mu pomohlo k dalším rolím. Druhou rolí je agent Mason Storm v akčním filmu Těžko ho zabít "Hard to Kill" (1990), v němž odhalí spojení vysoce postavených politiků s mafií. Jeho filmová partnerka Kelly LeBrocková se mu stala partnerkou i v životě. Jejich vztah vydržel jen několik let a v roce 1996 se rozvedli.

Steven se mimo hraní podílí na financování většiny svých filmů vlastní produkční společností Streamroller Productions. Po dalším úspěšnějším klasickém akčním filmu s neohroženým policistou Muž s cejchem smrti "Marked for Death" (1990), přichází mírné pohoršení ve filmu Nemilosrdná spravedlnost "Out for Justice" (1991). Svou reputaci však napravuje ve veleúspěšném akčním filmu Přepadení v Pacifiku "Under Siege" (1994), který vydělal přes 80 milionů dolarů. Steven si zahrál kuchaře bojujícího proti teroristům na vojenské lodi USS Missouri.

O dva roky později měl Steven režijní debut s filmem Aljaška v plamenech "On Deadly Ground", kde si zahrál bývalého důstojníka CIA, bojujícího proti bezohledné ropné společnosti, která ničí krajinu na Aljašce. Film s ekologickou tématikou se však stal propadákem. Opět si napravuje reputaci v druhém pokračování Přepadení 2: Temné území "Under Siege 2: Dark Territory" (1995) v němž vystřídal válečnou loď za vlak, který unesl psychicky narušený génius snažící se zmocnit satelitního systému řízení zbraní.

Ve filmu Boeing 747 v ohrožení "Executive Decision" (1996) si Steven zahrál jen vedlejší roli po boku Kurta Russela, který se snaží zachránit unesený letoun. Do role neústupného policisty se opět vrátil po boku Keenena Ivoryho Wayanse ve filmu Glimmer Man (1996). Tento tah se mu velmi vyplatil, neboť film patří k jedněm z nejzdařilejších v jeho kariéře.

Následující dva filmy Tajný agent Jack T. "Fire Down Below" (1997) a Patriot (1998), kde Steven tolik nepoužívá své rychlé ruce se staly propadáky. Zdálo se, že vrchol své kariéry má definitivně za sebou. Steven se vždy ze svých chyb poučil a v roce 2001 přišel s dalším trhákem nazvaným Lovec policajtů "Exit Wounds" v roli policisty Orina Boyda, který pátrá jak se mohlo ztratil padesát kilo zabaveného heroinu. Ten stejný rok se ještě objevuje v roli Franka Glassa, experta na výbušniny, ve filmu Profesionál "Ticker". V roce 2002 natočil jeden z posledních snímků Na pokraji smrti "Half Past Dead", kde se spolu s bandou hrdlořezů snaží ubránit Nový Alcatraz před teroristy, kteří ho chtějí dobýt.

Steven má se svou první ženou Mijako dceru Ayako a syna Kentara.S druhou ženou Kelly LeBrockovou má tři dcery Annalizu, Dominiku a Arissu. Steven má v současnosti sedmý dan v aikido a patří celosvětově k nejvýznamnějším mistrům. Díky popularizaci v jeho akčních filmech se toto mladé bojové umění stalo velmi oblíbené také u nás.
Zdroj:http://zivotopis.osobnosti.cz

Denzel Washington

25. července 2008 v 19:30
Původně studoval na Fordham University v newyorském Bronxu medicínu, ale svůj zájem brzy soustředil na divadlo a nakonec tuto univerzitu absolvoval jako novinář. Dva roky pak navštěvoval herecké kurzy v sanfranciském American Conservatory Theatre a po návratu do New Yorku hrál v shakespearovském repertoáru na New York Shakespeare Festivalu Josepha Pappa.

Od poč. 80. let působil na divadle v Los Angeles a New Yorku. Jako člen souboru Negro Ensemble Company na sebe upozornil úlohou vojenského dobrovolníka Melvina Petersona, za niž byl v mimobroadwayské inscenaci hry Charlese Fullera Vojákova hra nominován na cenu Obie 1982; tuto roli si zopakoval rovněž ve film. verzi tohoto dramatu nazvané Příběh vojáka (r. N. Jewison).

Do širšího diváckého povědomí vstoupil rolí dr. Phillipa Chandlera v TV seriálu z nemocničního prostředí St. Elsewhere (1982-88), ovšem teprve postava jihoafrického bojovníka za práva černochů Steve Bika, jehož ztělesnil v politickém dramatu Volání svobody (r. R. Attenborough), mu zajistila mezinárodní renomé a místo mezi kandidáty na Oscara 1987. Své postavení hvězdy si definitivně upevnil poté, co mu byl přiznán Oscar 1989 a Zlatý glóbus 1989 za roli uprchlého otroka Tripa, který v historicko-válečném dramatu Glory (r. E. Zwick) bojuje v armádě Unie proti jižanské Konfederaci.

Největší herecké příležitosti mu zatím poskytl černošský režisér Spike Lee, který mu svěřil náročné ústřední party: jazzový trumpetista Bleek Gilliam v hudebním dramatu Mý lepší blues a extremistický černošský aktivista Malcolm X v životopisné fresce Malcolm X (nominace na Oscara 1992). Tuto rozporuplnou a tragickou postavu už vytvořil 1983 v mimobroadwayské inscenaci hry Když se kuřata vracejí do rodných hnízd.

Proti bezpráví a předsudkům se angažují také někteří jeho další hrdinové: advokát Joe Miller, s jehož pomocí se podaří propuštěnému homosexuálnímu kolegovi s virem HIV (Tom Hanks) vyhrát soudní spor se zaměstnavatelem, v psychologickém dramatu Philadelphia (r. J. Demme); novinář Gray Grantham, který pomáhá studentce práv (Julia Robertsová) usvědčit zkorumpované politiky, v politickém dramatu Případ Pelikán (r. A. J. Pakula).

Další autentickou legendární postavou, jež mu vynesla Zlatý glóbus 1999, Stříbrného medvěda na MFF v Berlíně 2000 a nominaci na Oscara 1999, byl vězněný boxerský šampion Rubin "Hurikán" Carter v životopisném dramatu Hurikán v ringu (r. N. Jewison). 1990 slavil úspěch na letní scéně v newyorském Central Parku jako zvrhlý a tělesně postižený král Richard III. v Shakespearově dramatu Richard III. Vedle Wesleyho Snipese, Foresta Whitakera a Laurence Fishburnea se prosadil jako vůdčí charakterní herec černé pleti 90. let. D. W. vlastní produkční společnost Mundy Lane Entertainment. Od 1984 je ženatý s herečkou a zpěvačkou Paulettou Pearsonovou.
Zdroj:http://zivotopis.osobnosti.cz